Jdi na obsah Jdi na menu
 


Španělská kuchyně

 

Pro Španěly je jídlo požitek, pohoda, pohodlí, rozmanitost. Pokrmy španělské kuchyně hýří barevností a jejich chuť je prohřátá sluncem. Můžeme v ní najít mnoho krajových odlišností a specialit. Právě rozmanitost a krajová odlišnost jsou jedním z charakterových rysů. Španělsko je velká země složená ze 17 autonomních společenství tvořených 50 provinciemi a v průběhu staletí si tak vytvořily své vlastní gastronomické speciality. Z velké části je Španělsko obklopeno mořem, má ale také rozlehlé, často hornaté vnitrozemí. Proto můžeme ve Španělsku ochutnat jak lehkou přímořskou kuchyni s velkým podílem ryb a zeleniny, tak ve vnitrozemí převažující pokrmy masité a husté, jídla hutná a kalorická.

 

paella.jpgZákladními potravinovými surovinami jsou tady ryby a jiné plody moře, ale také maso hovězí, skopové, vepřové i drůbeží, dále rýže, brambory, fazole, nespočet druhů různé zeleniny ( převažují rajčata, sladké papriky, lilek ) a bílý chléb. K dochucení se vedla sušeného koření používají bylinky, z tuků je základem olej, především olivový. Hojně se také používá rajčatový protlak, cibule, česnek a olivy jak zelené tak černé.    

„Gruntem“ každé španělské kuchyně je maso, olivový olej a česnek. Místní speciality pak přináší vždy „něco navíc“. A jak vypadá takové menu? Španělé mají rádi polévky.  Ty bývají připraveny z kvalitního masového nebo zeleninového vývaru. V horkých dnech se v Andalusii konzumují studené polévky.

 

abe33ee463b71a3a24807c8df9f52857.wix_mp.jpgRajčata můžeme najít téměř ve všem, tudíž i v zeleninových salátech ( ze zeleniny syrové, dušené či vařené ), které se podávají jako předkrm a nejsou nikdy součástí hlavního chodu. Samozřejmě v nich nechybí salátová zálivka. Oblíbeným hlavním chodem jsou ve Španělsku nejrůznější typy nákypů ze sýrů, ryb a zeleniny, proslulá je španělská omeleta z vajec a brambor – tortilla espaňola. Ve španělské kuchyni nesmí chybět těstoviny – canalones – což je obyčejné nudlové těsto plněné různými náplněmi. Dezerty jsou díky maurskému vlivu  velmi sladké. Jejich součástí bývá kandované ovoce.


Dobré jídlo zapíjí Španělé samozřejmě dobrým pitím – především červeným a bílým vínem.
Španělé kladou na jídlo velký důraz, u společného stolu jsou schopni strávit i mnoho hodin. V žádné kuchyni ( jak domácí tak restaurační ) nesmí chybět také „kotlík“, což je jídlo vařeno v jednom hrnci – někde mu říkají puchero, jinde olla podrida, caldereta, frite, cocido, caldo, marmitako… Suroviny jsou různé, podle chuti..

 

3.jpgPokud se zmiňujeme o španělské gastronomii, nemůžeme vynechat španělská vína. Pyrenejský poloostrov proslavila zejména červená vína. Španělsko je evropskou zemí s největší plochou vinic, proto Španělé pijí výhradně vlastní víno. Značková vína pochází zejména z oblasti Rioja. Dobrá a kvalitní bílá vína pocházejí například z Katalánska z Penedésu. Ve stejné oblasti se vyrábí i místní sekt označovaný jako cava. Jako aperitiv pijí Španělé sherry, které nabízí jih Španělska.  Známá jsou dezertní vína Málaga, Manzanilla, Moscatel či Mistela.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 26982
Měsíc: 249
Den: 10